Loading...

Книжка у твердій палітурці, виготовлена у друкарні «ТакиБук», – це не просто видання, а справжній книжковий скарб, що існуватиме багато десятиліть, незважаючи навіть на його активне використання. Зазвичай саме так оформлюють книги, які планують читати не один раз, зберігати на поличці, показувати друзям і роздивлятися з дітьми.

Основні переваги друку книг у твердій обкладинцi

  • Гарний зовнішній вигляд
  • Надійність і довговічність
  • Великий вибір матеріалів
  • Широка варіативність оздоблення та колірних рішень
  • Можливість використання форзаца й нахзаца з дизайнерським оформленням
  • Наявність лясе на бажання
  • Виготовлення суперобкладинки на бажання
Друк книг у твердій палітурці

Складники твердої палітурки

Тверда палітурка складається з декількох частин. 

Насамперед це обкладинка, яка є поєднанням верхньої та нижньої кришок, з’єднаних корінцем, або «відставом». Корінець може бути прямим чи округленим. В останньому випадку зріз книги буде мати форму півмісяця. Для додаткового укріплення книжкового блоку та збільшення естетичного складника у верхній і нижній частинах корінця може бути доданий каптал – тканинна стрічка.

До внутрішнього блоку книжки обкладинка кріпиться за допомогою форзаца з внутрішнього боку верхньої кришки і нахзаца – з нижньої. На бажання книжка з твердою обкладинкою може бути оздоблена лясе. 

Друк книг у твердій палітурці

Матеріали та оздоблення

Блоки книги під тверду палітурку зазвичай прошивають у зошити синтетичними нитками, які не втрачають своїх властивостей багато десятиліть. Однак можливе й бюджетне клейове з’єднання. Зріз блоку може бути білим або пофарбованим. 

Обкладинку виготовляють із картону завтовшки 1–3 мм, який вкривають декоративним матеріалом. Це може бути папір із тисненням, кольоровим забарвленням, ламінуванням чи навіть оздобленням різнокольоровою фольгою. Також для покриття обкладинок використовують тканину або штучну шкіру (екошкіру). Для створення ефекту пухкості між основою та покриттям обкладинки іноді додають шар тонкого поролону. 

Корінець твердої обкладинки прикрашають кольоровими написами, тисненням із використанням фольги й часткового ламінування. Верхній і нижній краї капталу фарбують у тон обкладинки або в контрастний колір. 

Друк книг у твердій палітурці

Додаткове оздоблення

Друк книг у твердій палітурці – це можливість додати ексклюзивні дизайнерські елементи.

Для виготовлення форзаца та нахзаца, як правило, використовують офсетний папір високої щільності. Він може бути білим, кольоровим або мати дизайнерське оздоблення. 

Для лясе використовують шовкову або бавовняну стрічку. 

Особливої краси книжкам у твердій палітурці з тканинним покриттям надає паперова суперобкладинка з ламінацією, тисненням чи вибірковим лакуванням.


Калькулятор вартості друку книги