Loading...

Дизайн обкладинки – один із важливих складників майбутнього успіху книги

Проходячи повз полиці книжкової крамниці, вибираючи одну з безлічі книжок, майбутній читач спочатку бачить обкладинку і тільки пізніше помічає прізвище автора й назву твору. Отже, створення першого враження і бажання торкнутися книги залежить саме від дизайну її обкладинки. І щойно привернувши до себе увагу, вона має донести потенційному покупцеві основну концепцію видання, розкрити ідею автора або заінтригувати недомовленістю, натякнути на загадку. 

Основні складники дизайну

  • Тип палітурки
  • Загальне концептуальне рішення
  • Вибір матеріалу та кольорової гами
  • Оформлення корінця

Кожен із цих елементів відіграє свою роль у приверненні уваги та формуванні враження щодо книги.

Дизайн обкладинки

Етапи створення обкладинки в «ТакиБук»

  • Знайомство з майбутньою книгою та побажаннями замовника
  • Розроблення варіантів макета
  • Формування й затвердження фінального варіанта
Дизайн обкладинки

Розглянемо детальніше, як у друкарні «ТакиБук» відбувається народження того, що стане обличчям і візитівкою книги. Найчастіше замовник уже має власне уявлення про її зовнішній вигляд, а завдання дизайнера полягає у відтворенні цього бачення з урахуванням концептуальної спрямованості майбутнього видання.

Насамперед потрібно визначитися, якою саме має бути палітурка: м’якою чи твердою. Для м’якої використовується картон, на який буде нанесений малюнок, фотографічний колаж або лише лаконічний напис із варіантами ламінації та тиснення. Якщо перевага віддається друку книги в твердій палітурці, обкладинка може бути плоскою чи пухкою, з покриттям зі шкіри, тканини або інших сучасних матеріалів.

Є безліч варіантів оздоблення обкладинки, і завдання дизайнера друкарні полягає в тому, щоб не лише надати їй привабливого вигляду, а й привернути увагу читача новизною та незвичністю рішення, не порушуючи при цьому закони композиції та правила сприйняття, що діють у поліграфії. 

Коли йдеться про щось яскраве, багатокольорове, життєствердне, саме професійність дизайнера допоможе не перевантажити ескіз зайвими деталями. Якщо перевага віддається стриманості, лаконічності, фахівці друкарні підберуть колірне поєднання, що підкреслює характер тексту, його емоційну спрямованість.

На окрему увагу заслуговує дизайн корінця. У видавничій справі є набір правил, згідно з якими на цій частині палітурки розміщують у певному напрямку назву книги та ім’я автора, уникаючи великих графічних елементів із дрібними деталями. Але сучасні технології та майстерність дизайнерів «ТакиБук» здатні перетворити цю частину обкладинки на справжній витвір мистецтва.

Запропонований фахівцями друкарні «ТакиБук» дизайн обкладинки стане органічним продовженням книги, неодмінно приверне до неї увагу та підкреслить тонкий смак як автора, так і майбутнього власника видання.